Net Reklamcılık

Etkinlik Nedir? Etkinlik Ajansı Neler Yapar?

Etkinlik Nedir?

Etkinlik Ajansı Neler Yapar?

Etkinlik ajansı marka veya ürünün çeşitli sosyal etkinlikler aracılığıyla tanıtımının yapılmasıdır. Etkinlik alanında sizlere hizmet veren Etkinlik ajansı, marka veya ürün tanıtımı için yapılan  olan organizasyonlarda gerekli olan mekan, ekipman, ses, ışık ve görüntü sistemi gibi gereksinimleri karşılar. Etkinlik ajansı ayrıca organizasyon süresince görev alacak elemanların temini eder ve yönetimini sağlar.

Etkinlik  ajansı ne gibi organizasyonlar yapar?

Etkinlik ajansı, marka veya ürünün kitlesi  doğrultusunda organizasyon yapar. Dans gösterisi, müzikal organizasyonlar, Pier çalışmaları gibi organizasyonlar buna örnektir.

Etkinlik ajansı firmalarının en önemli özellikle belirlenen hedef kitlenin yaşadığı yeri çalışma sahası olarak belirler. Etkinlik pazarlaması olarak da kullanılan bu pazarlama şekli ile tüketici ile direk olarak  iletişime geçer. Böylece hedef kitlenin geri dönüşümler daha sağlıklı takip edilebilir. Bu bağlamda etkinlik ajansı’in bir diğer önemli olan özelliği ön plana çıkar; hedef kitle ile marka ya da ürün yönetimine doğrudan ulaşarak geri dönüşte bulunabilmeleri. Tanıtım faaliyetleri kapsamında yapılan her çalışma gibi Etkinlik doğru ajanslar ile yapıldığında çok önemli bir fayda sağlayacaktır. Buna göre Etkinlik Ajansı olarak hizmet veren kurum doğru seçildiğinde kısa sürede istenilen bilinirlik konusunda kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilir.

Organizasyonlarda görevli olan  ajans kadar hedef kitle ile iletişim halinde olan ekip de çok önemli olmaktadır. Görevli kişilerin tüketiciye karşı yaklaşımı ve tutumu organizasyonun kalitesini hatta firmanın tüketici gözündeki önemini doğrudan etkileyen bir unsurdur.

Etkinlik  Ajanslarının müşteri potansiyeli; özellikle gençlere yönelik ürünler sunan firmalar, spor markaları, alkollü ve alkolsüz içecek markaları, gıda sektöründe hizmet veren markalar oluşturur.

Etkinlik ajansları, ürün, marka veya hizmetin çeşitli sosyal etkinlikler aracılığı ile hedef kitleye tanıtımını yaparlar. Bu hususta etkinlik ajansları, şirketlerin, markaların ürünlerini tanıtmak amacıyla organize edilen aktivitelerde gerekli olan tüm mekan, ekipman, ses, ışık ve görüntü sistemi gibi gereksinimleri sağlarlar. Bunların dışında bu organizasyonda görev alacak tüm elemanları da sağlamakla yükümlüdür.

Etkinlik Ajansı Neden Önemli?

Sürekli şirketlerin pazarlama görevlerini üstlendikleri için, piyasayı iyi tanır, kitleyi iyi analiz ederler ve markanın tüm gereksinimlerine cevap verebilecek türden bir yapıya sahiptirler. Etkinlikleri sık sık organize etmeleri, çekim veya organizasyon esnasında oluşabilecek tüm aksaklıkları kolayca giderebilme potansiyeli ve doğru kişilerle, doğru zamanda, uygun anlaşmalar yapmalarını sağlar.

Online Etkinlikler Nasıl Düzenlenir?

Öncelikle hedef kitlenizle buluşturmak istediğiniz ürünün, markanın veya hizmetin hangi platformda gerçekleşmesi gerektiğine karar vermelisiniz. StreamYard gibi 14 gün ücretsiz deneme sağlayan profesyonel platformlara bakabilir, dilerseniz Zoom üzerinden bile etkinliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce online etkinlik tecrübesi olan biriyle iletişimde olmak size yarar sağlayabilir. Başkalarının geliştirebileceği özelliklerini farkedip daha iyisini yapabilirsiniz.

İnternetinizin platformla uygunluğunu kontrol edin ve düzenlenecek etkinlikte yer alacak herkes arasında bir görev dağılımı oluşturun. Etkinlik öncesi planınıza bağlı kalarak yapabildiğiniz kadar prova yapmaya özen gösterin.

Sosyal medyada dikkat çekici tasarımlar ve davetler oluşturun. Müşterileriniz için bir kılavuz hazırlamak, hem hedef kitlenizin dikkatini çekmek açısından önemli hem de kolayca erişim sağlayabilmeleri açısından efektif olacaktır.

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?