Net Reklamcılık

Google’da Daha Fazla Arama Alma Yolları

Google’da Daha Fazla Arama Alma Yolları

Google, binlerce çevrimiçi işletme arasında öne çıkmak isteyen işletmeler için en çok yönlü platformlardan biridir. İstatistikler, 2021 itibariyle, şu anda Google G-Suite’te faaliyet gösteren altı milyondan fazla ücretli işletme olduğunu gösteriyor.

Bu da, yeni KOBİ sahiplerinin maksimum izleyici çekişi ve dönüşüm oranı elde etmek için bu platformdaki operasyonlarını optimize etmelerini gerçekten önemli kılıyor. B2B, B2C veya karma olsun her tür işletme, Google’ın sunduğu geniş fırsatlardan yararlanabilir. Anahtar, Google SEO ve GMB optimizasyonunun içini ve dışını anlamaktır.

Aramalar, şüphesiz, bir işletme ile müşterileri arasında kurulabilecek e-postalardan, mesajlardan veya diğer herhangi bir iletişim biçiminden daha etkilidir. Google aramaları, yüksek potansiyel müşteri yaratma potansiyeline sahiptir ve işletmelerin Google sıralamasını önemli ölçüde optimize etmesine yardımcı olabilir.

Peki, Google’ın telefon aramasına özel reklam kampanyalarından en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz ve kapsamlı bir dönüşüm oranının ve iyileştirilmiş satışların keyfini nasıl çıkarabilirsiniz? Hemen detaylara geçelim!

Aramaya Özel Google Ads’de Tazeleme

Google, işletme sahiplerine, hedef kitlenin doğrudan telefon görüşmeleri yapmasını sağlamak için son teknoloji bir yol sunar. Bu araç özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için avantajlıdır. Ancak, işletme yöneticilerinin onu nasıl doğru kullanacaklarını bilmeleri gerekir.

Google reklamları farklı cihazlarda görünür, ancak aramaya özellerse, yalnızca müşterinin arama yapabileceği cihazlarda görünürler. Google telefon araması reklamlarında optimize edilen diğer kritik araçlar, kişi tıklamalarını, bir müşterinin web sitesini ziyaret etmesi için geçen süreyi ve cihaz başına aramaları içerir.

Öyleyse, işletme sahiplerinin 2022’de müşteri odaklı Google arama sonuçlarını nasıl iyileştirebileceğini öğrenelim.

Doğru URL’leri Kullan

Yalnızca Google Arama kampanyalarının düzenlenmesi ve başlatılması kolaydır. Ancak, Google SEO uzmanları doğru web sitesi URL’sini kullanmıyor veya eklemiyorsa performans açısından çok zayıf olabilirler. Yalnızca telefon araması üreten Google reklamları, Tıklama Başına Ödeme reklam kampanyalarına kıyasla daha az sıkı çalışma ve araştırma gerektirir. Ve bu, SEO yöneticisinin takip etmesi kolay gereksinimlerden en iyi şekilde yararlanması için kazançlı bir fırsattır.

Yalnızca Telefon Araması üreten reklamlar için işletmelerin ayrı bir açılış sayfası veya merkezi bir başlık oluşturması gerekmez. Önemli olan şirketinizin web sitesinin doğru URL’sidir. Google aramalarını artırmanın bir diğer kritik yönü de doğru hedeflemedir. Çağrı yapma cihazları olan müşterileri hedeflemeniz gerekir. Bu nedenle, arama yapamayacakları için masaüstü kullanıcılarını hedeflemeye odaklanmamalısınız. Masaüstü üzerinden SMS ve e-posta yoluyla dönüşüm oranı artırılabilirken, Google aramalarını artırmak istiyorsanız cep telefonu kullanıcılarını motive etmek için çaba sarf etmelisiniz.

En iyi GMB optimizasyonu ve Google SEO uzmanları, işletme yöneticilerine ilgi çekici CTA eklemelerini şiddetle tavsiye eder. Bu 35 kelimeyi tam potansiyali ile kullanın ve iletişim numaranızı ve web sitenizi izleyicilere görünür hale getirmeyi unutmayın.

Reklam Metnini Test Edin ve Deneyin

Birçok SEO uzmanı, Google platformuna göndermeden önce reklam kopyalarını test etmenin önemini anlamıyor.

Yalnızca telefon araması üreten Google reklamları son derece iyi optimize edilmeli ve doğru kitleyi hedef almalıdır. Ve reklamınızın ilgi çekici ve performans odaklı olup olmadığını test etmenin en iyi yolu, onu test etmek ve denemektir. İlk aşamalarda, SEO uzmanları yayınladıkları reklamın alakalı, müşteriyi ilgilendiren ve etkili olmasını sağlamak için birden fazla yalnızca telefon araması üreten Google reklamı oluşturmalıdır.

Çağrı Merkezli Anahtar Kelimeleri İşaretle

Yalnızca telefon araması üreten bir kampanyanın ışıl ışıl parıldamasını sağlamak için doğru anahtar kelimeleri kullanmak çok önemlidir. Google My Business’ta iyi sonuç veren en iyi anahtar kelime türleri, konum anahtar kelimelerini içerir. Bu, doğru yakınlıkta bulunan müşterilerin işletmenize erişmesine ve hizmetlerden zamanında yararlanmasına olanak tanır.

Ancak, Google SEO için doğru anahtar kelime paketini seçmek, amacınıza bağlı olabilir. Örneğin, caddede bir kafeniz varsa ve müşterilerin gelip yemek yemesini istiyorsanız, konuma özel anahtar kelimeler kullanın. Fiziksel bir işletme değilseniz, ürünlerinize ve hizmetlerinize daha yatkın anahtar kelimeler kullanmayı deneyin.

Sonuç olarak, anahtar kelimeler hedef kitlenizde yankı uyandırmalıdır. En üst sıradaki anahtar kelimeleri bulmak için MOZ, Google Ads ve Think with Google gibi araçları kullanın. Ayrıca, Google Yalnızca Telefon Araması reklamlarının bir müşterinin web siteniz üzerinden arama yapmasına izin vermediğini unutmayın. Bu nedenle, anahtar kelimeleri, aramaları yönlendirebilecek ve müşterileri harekete geçmeye zorlayabilecek ilgi çekici metinler halinde optimize etmelisiniz.

Çağrı Geçirme Oranını Hesaplayın ve İyileştirin

Reklam metniniz Google SEO’nun en iyi uygulamalarına göre onaylanıp optimize edildikten sonra, gerçek zamanlı bir analiz başlatma ve devam etme zamanı. Dikkat etmeniz gereken ilk metrik, arama oranıdır. Bu, aramaya özel olmayan reklamların performansını ölçmek için kullanılan tıklama oranına benzer.

Arama oranı bir Google kullanıcısının reklamınıza yaptığı ve onları cihazlarındaki çeviriciye yönlendiren tıklamaların sayısını temsil eder. Arama oranını analiz etmek, aramaya dönüşmeyen tıklamalara karşı aramalara dönüşen tıklamaların sayısını izlemenize yardımcı olabilir.

İki sayı arasında büyük bir fark varsa, bir telefon görüşmesine dönüştürülen tıklamaları en üst düzeye çıkarmak için reklam metni stratejisini yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Yorum gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?