Net Reklamcılık

Web Kopyalama ve İçerik Yazma Arasındaki Farkı Anlamak

Web Kopyalama ve İçerik Yazma Arasındaki Farkı Anlamak


İçerik pazarlama alanında hevesli veya yeni bir yazarsanız, birkaç terim kafanızı karıştırmış olabilir veya bunları birbirinin yerine kullanıyor olabilirsiniz. Web kopyası yazma ve içerik yazma bu tür iki terimdir. Doğası gereği çok benzer olmasına rağmen, web kopyası ve içerik yazma, yazılı materyal yayınlamak söz konusu olduğunda farklı özelliklere sahiptir. Web kopyası genellikle “içerik yazma” çatı terimi altında özetlenir, ancak diğer içerik türlerinde bulunmayan bazı benzersiz özelliklere sahiptir. Aşağıda onlar hakkında bilgi edinelim!

Web Kopyalama ve İçerik Yazma

Genel anlamda, web kopyası, bir işletmeyi veya kuruluşu tanıtmak için yapılan içerik yazma türlerinden biridir. Spesifik olarak, web kopyası, herhangi bir web sitesinin ana sayfası, hakkında sayfası, hizmetleri, sayfası, bize ulaşın sayfası vb. gibi web sayfalarında gördüğünüz metin ve içeriktir. Temel olarak, bir açılış sayfasında gördüğünüz herhangi bir yazılı metin web kopyası olarak kabul edilir. Öte yandan, bloglar, makaleler vb. gibi yazma ortamları, içerik pazarlama alanının geri kalanını temsil eder.

Bir web kopyasının önemli bileşenlerinden biri, net bir Harekete Geçirme Çağrısıdır (CTA). Makaleler ve bloglar genellikle bir CTA’ya sahip olsa da, her web sayfası belirli bir amaca hizmet ettiğinden CTA bir web kopyasının ayrılmaz bir parçasıdır. Anahtar kelime seçimi ve yerleşimi, bir web kopyasının bir diğer kritik unsurudur. Bir web kopyasının alakalı ve etkili olması için coğrafi ve konuma özgü anahtar kelimelere sahip olmanız gerekir.

Genel olarak, iyi bir web kopyası stratejisi ve bir içerik pazarlama kampanyası el ele gider. Şirketler , içerik ihtiyaçlarını karşılamak için içerik yazma hizmetleri kiralar. Profesyonel içerik yazma hizmetlerinin bir markanın büyümesine ve bilinirliğine nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edelim:

1. Şirketinizin Çevresinde İçerikle Bir Topluluk Oluşturun

Topluluğun gücünden yararlanmak istiyorsanız, içerik yazmak bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Hedef kitlenize düzenli olarak değerli bilgiler verdiğinizde, markanızla bir ilişki kurmaları zorunludur. İçerik paylaşmak, pazardaki hizmetleriniz veya ürünleriniz hakkında bir anlatı oluşturmanın ve sürdürmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca hedef kitleniz ve müşterilerinizle uzun süreli bir ilişki kurmanıza olanak tanır.

Bloglar ve makaleler gibi içerikler de kolayca paylaşılabilir; bu, sosyal medya kampanyanızın bunlardan büyük ölçüde yararlanabileceği anlamına gelir. Düzenli bloglarınızı tüm sosyal medya platformlarınızda paylaşabilirsiniz. Kitlenizin gerçekten sevdiği içeriği paylaşıyorsanız, kendi platformlarında da paylaşırlar ve bu da erişiminizi daha da artıracaktır.

2. Uzun Vadeli Hedeflere Ulaşın ve Otorite Oluşturun

İçerik yazma, hedef kitlenizin en acil sorularını yanıtlamanın ve ihtiyaçlarını karşılamanın bir yoludur. Tutarlı bir şekilde değerli içerik oluşturursanız, hedef kitlenizin gözünde bir endüstri lideri veya bir otorite olarak yerleşmenize yardımcı olur.

Müşterilerin kafa karışıklığını gidermeye yardımcı olan değerli bir blog yazsanız bile, ömür boyu bir hedef kitleniz olur. Önemli olan bu güvenilirliği korumaktır. Kendinizi bir otorite figürü olarak belirledikten sonra, sürekli olarak yararlı bloglar yayınlayarak erişiminizi korumak ve artırmak daha kolaydır.

İnsanlar, müşterileriyle dürüst içgörüler ve değerli bilgiler paylaşan işletmelere güveniyor. Kitlenize bir şekilde gerçekten yardımcı olan bilgileri paylaştığınız zaman, içeriğinizin ve şirketinizin bir otorite figürü olarak kurulmasına yardımcı olacaktır. Sektörde böyle bir konuma ulaşmanın anahtarı, tartışmaları bilgilendiren ve teşvik eden yararlı ve doğru içerik sağlamaktır. Kendinizi güvenilir bir marka olarak inşa etmenin en kolay yolu budur.

Blogları ve makaleleri sosyal medyada paylaşmak da web sitenizin trafiğini artırmanın etkili bir yoludur. Bu strateji ile hedef kitlenizin ilgisini çekebilir ve gönderileriniz etrafında bir topluluk oluşturabilirsiniz. Şirketinizden gelen bilgileri paylaşmanıza ve yeni ve potansiyel müşterilere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca blogunuzun size sosyal medya hesaplarınızda ne kadar ilgi çekebileceği konusunda daha iyi bir fikir edineceksiniz.

3. Yüksek Kaliteli İçerikle Organik Olarak Hedeflere Ulaşın

İçeriğinizi tanıtmak için mutlaka ücretli reklamlara ihtiyacınız yoktur. Bloglar ve makaleler gibi içerikler daha üst sıralarda yer almak için tutarlı ve düşünceli bir yaklaşım gerektirse de, her zaman reklam gerektirmez. Bu, blog web sayfalarınız bir anahtar kelimeyle sıralamaya başladığında, yüksek trafik için ayarlandığı anlamına gelir. O andan itibaren tek hedefiniz, web sitenizin sıralamasını korumasını sağlamak olacaktır.

Bu, düzenli olarak yüksek kaliteli bloglar yayınlayarak yapılabilir. Bunun için, tutarlı bir şekilde yüksek kaliteli içerik sunabilen içerik yazarlarını işe alabilirsiniz. Genel stratejiniz ne olursa olsun, içerik üzerinden reklam vermek günün sonunda ücretsizdir.

4. Kitlenizle Bağlantıda Kalın

İçerik yazmanın reklamcılıkta önemli olmasının bir başka nedeni de, hedef kitlenizle bağlantıda kalmanıza ve tüm haberlerinizi onlarla doğrudan paylaşmanıza olanak sağlamasıdır. İster bir başarı öyküsü, ister şirketinizdeki değişikliklerle ilgili haberler olsun, hedef kitlenizi döngüde tutmak, onların işinize yatırım yapmalarını sağlamanın harika bir yoludur.

Şirketinizin neyin peşinde olduğunu vurgulamanıza yardımcı olacak mükemmel bir araçtır. İster ekibinizi genişletiyor, ister yeni ürünler tanıtıyor, ister yeni sistemler deniyor olun, tüm bu haberleri içeriğiniz üzerinden hedef kitlenizle paylaşabilirsiniz. Doğrudan sizden geldiğinde, hedef kitlenizle güven ve bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?